Read More “O‘zbekiston mustaqilligining 34 yilligi “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun” shiori ostida nishonlanadi” »
Sertifikatga ega bo‘lmagan xorijiy til o‘qituvchilariga ogohlantirish berish boshlandi
Posted on 27 июля, 202527 июля, 2025 By admin Комментариев к записи Sertifikatga ega bo‘lmagan xorijiy til o‘qituvchilariga ogohlantirish berish boshlandi нет
17:16 / 26.07.20257.56k Ma’lumki, ingliz, fransuz, nemis, ispan, italyan, arab, xitoy, yapon, koreys, turk, fors, pushtu, dari, urdu, hind tillari hisoblanadi. Ya’ni, aynan mana shu tillardan dars beradigan pedagoglar xorijiy tillar o‘qituvchilari hisoblanadi. Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 19-maydagi 312-sonli qarorining 9-bandida 2025/2026-o‘quv yiliga qadar umumiy o‘rta, o‘rta maxsus va professional ta’lim muassasalarida faoliyat yuritayotgan barcha xorijiy…
Read More “Sertifikatga ega bo‘lmagan xorijiy til o‘qituvchilariga ogohlantirish berish boshlandi” »
1-avgustdan boshlab budjet tashkilotlari xodimlarining ish haqi va stipendiyalar miqdori 10 foizga oshiriladi
Posted on 26 июля, 202526 июля, 2025 By admin Комментариев к записи 1-avgustdan boshlab budjet tashkilotlari xodimlarining ish haqi va stipendiyalar miqdori 10 foizga oshiriladi нет
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2025-yil 2-iyundagi PF-91-sonli Farmoni bilan aholining turmush darajasini oshirish, fuqarolarning daromadlarini izchil ko‘paytirish va ularni ijtimoiy muhofaza qilishga qaratilgan muhim qarorlar qabul qilindi. Farmonga ko’ra, 2025-yil 1-avgustdan boshlab: Davlat budjeti tashkilotlari xodimlarining ish haqi 10%ga oshiriladi; Shuningdek 2025-yil 1-avgustdan: Mehnatga haq to‘lashning eng kam miqdori – 1 271 000 so‘m; Bazaviy hisoblash miqdori (BHM) –…
Read More “1-avgustdan boshlab budjet tashkilotlari xodimlarining ish haqi va stipendiyalar miqdori 10 foizga oshiriladi” »
Parkent tuman prokurori Jasurbek Hayitboevning yo‘l-transport hodisalarining oldini olish bo‘yicha tumanimiz aholisiga yo‘llagan MUROJAATI
Posted on 25 июля, 202525 июля, 2025 By admin Комментариев к записи Parkent tuman prokurori Jasurbek Hayitboevning yo‘l-transport hodisalarining oldini olish bo‘yicha tumanimiz aholisiga yo‘llagan MUROJAATI нет
Hurmatli tumanimiz aholisi! Tumanda xavfsiz muhitni yaratish, kriminogen vaziyatni yaxshilash, huquqbuzarlik va jinoyatlarni sodir etilishini oldini olish borasida tuman huquqni muhofaza qiluvchi idoralari bilan hamkorlikda bir qator ishlar amalga oshirilmoqda. Joriy yilning 6 oyi davomida Parkent tumani hududida jami 32 ta (2024 yil shu davrida 22 ta) yo‘l transport hodisalari sodir etilgan bo‘lib, shundan 6…
Read More “Parkent tuman prokurori Jasurbek Hayitboevning yo‘l-transport hodisalarining oldini olish bo‘yicha tumanimiz aholisiga yo‘llagan MUROJAATI” »
Toshkent viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasiga yangi raxbar tayinlandi
Posted on 21 июля, 202525 июля, 2025 By admin Комментариев к записи Toshkent viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasiga yangi raxbar tayinlandi нет
19 iyul 2025 yil Toshkent viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasida navbatdan tashqari yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. ➡️Yig‘ilishda Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari Sardor Rajabov hamda Toshkent viloyati hokimi o‘rinbosari Otabek Sultonbekovlar ishtirok etdi. ➡️Yig‘ilishda tashkiliy masala ko‘rildi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘i bilan Burxonov Shukur Burxanovich Toshkent viloyati maktabgacha…
Read More “Toshkent viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasiga yangi raxbar tayinlandi” »
Mustaqilligimizning 34-yilligi yuksak saviyada nishonlanadi
Posted on 17 июля, 202521 июля, 2025 By admin Комментариев к записи Mustaqilligimizning 34-yilligi yuksak saviyada nishonlanadi нет
Mustaqillikning 34-yilligiga bagʻishlangan bayram tadbirlari “Vatan uchun, millat uchun, xalq uchun!” degan ezgu gʻoyani oʻzida mujassam etgan holda oʻtkaziladi. “Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining oʻttiz toʻrt yillik bayramiga tayyorgarlik koʻrish va uni oʻtkazish toʻgʻrisida”gi Prezident qarori (PQ–222-son, 10.07.2025-y.) qabul qilindi. Qarorga koʻra, milliy istiqlolimizning 34-yillik shonli sanasi Yangi Oʻzbekistonning taraqqiyot darajasi, jahon maydonidagi obroʻ-eʼtiboriga har tomonlama…
Read More “Mustaqilligimizning 34-yilligi yuksak saviyada nishonlanadi” »
Bolalik xotirasiga aylanadigan mazmunli ta’til: «Dolzarb 90 kun»
Posted on 14 июля, 202521 июля, 2025 By admin Комментариев к записи Bolalik xotirasiga aylanadigan mazmunli ta’til: «Dolzarb 90 kun» нет
Tan olaylik yoz faslini bolalar ko‘pincha bekor qoladi yoki ekran qarshisida o‘tkazadi: telefon, televizor, planshet… Bu texnikalar bola uchun vaqtinchalik mashg‘ulot, lekin kelajagiga xizmat qilmaydi. Ayniqsa ota-ona ishda bo‘lsa, farzand ko‘pincha o‘z holiga tashlab qo‘yiladi. Bunday holatda «Dolzarb 90 kun» loyihasi kabi tashabbuslar farzand taqdiri uchun qanday ahamiyatga ega? Men Toshkent viloyati Parkent tumani, Qoraqalpoq…
Read More “Bolalik xotirasiga aylanadigan mazmunli ta’til: «Dolzarb 90 kun»” »
Shohjahon Abdusattorov: Amerikada sun’iy intellektdan «adolatli foydalanish» konsepsiyasi mavjud… yoxud SI va ko‘chirmakashlik xususida
Posted on 14 июля, 202521 июля, 2025 By admin Комментариев к записи Shohjahon Abdusattorov: Amerikada sun’iy intellektdan «adolatli foydalanish» konsepsiyasi mavjud… yoxud SI va ko‘chirmakashlik xususida нет
«Bo‘ladigan bola boshidan ma’lum», deyishadi. Samarqand viloyatida tug‘ilgan Shohjahon Abdusattorov intellektual shou «Evrika+» ko‘rsatuvida 1-o‘rinni qo‘lga kiritganida, «Zukko Yurist» intellektual musobaqasiga asos solganida 20 yoshli talaba edi.  Hech qancha o‘tmay Toshkent davlat yuridik universitetida o‘tkazilgan yana bir «Yil talabasi – 2022» tanlovida «Eng faol targ‘ibotchi talaba» yo‘nalishida g‘olib bo‘ldi. Bu hali hammasi emas. ZukkoYurist.com AQSh…
Read More “Shohjahon Abdusattorov: Amerikada sun’iy intellektdan «adolatli foydalanish» konsepsiyasi mavjud… yoxud SI va ko‘chirmakashlik xususida” »
O‘zbekiston masofaviy, kechki va maqbullashtirilgan kunduzgi ta’lim shakllarini yo‘lga qo‘yadi
Posted on 14 июля, 202521 июля, 2025 By admin 1 комментарий к записи O‘zbekiston masofaviy, kechki va maqbullashtirilgan kunduzgi ta’lim shakllarini yo‘lga qo‘yadi
Nazokat Abduqunduzova: Hukumat o‘quv dasturlarini talabga moslashtirish bo‘yicha aniq choralar ko‘rmoqda. TOShKENT, 17-iyun — Sputnik. O‘zbekistonda masofaviy, kechki va maqbullashtirilgan kunduzgi (part-time) ta’lim shakllari joriy etiladi. Bu haqda AOKAda o‘tkazilgan brifingda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi axborot xizmati rahbari Nazokat Abduqunduzova ma’lum qildi. 2025/2026 o‘quv yilidan boshlab sirtqi ta’lim shakliga qabul to‘xtatilgan bo‘lsa-da, ishlab yurgan…
Read More “O‘zbekiston masofaviy, kechki va maqbullashtirilgan kunduzgi ta’lim shakllarini yo‘lga qo‘yadi” »
So'ngi xabarlar
• ⚡️⚡️⚡️ Bayrogʻim – faxrim, gʻururim!
• Parkent tuman Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i Javlon Yusupovning erta turmush va erta tug‘ruq holatlarini oldini olish yuzasidan aholiga MUROJAATI
• Maktablarda kuzgi ta’til 4-noyabrdan boshlanadi
• Prezident: “O‘qituvchilar maoshini ming dollarga yetkazamiz degan gaplarim haqiqatga aylandi”